שאלות נפוצות

אנחנו יודעים שיש לכם שאלות לכן ענינו על מספר שאלות מראש

אנחנו עוזרים לכם להשיג פיצוי מחברת התעופה בכל מקרה שמזכה בפיצוי, כולל גם כאלה שלא מוגדרים בחוק שירותי תעופה, ובכל מקרה בו אנו מאמינים שהנוסע זכאי לקבל פיצוי מחברת התעופה.

מעבר לכך, אנו עובדים נמרצות מול גורמים רבים, במטרה לשפר את תנאי כרטיסי הטיסה לטובת הנוסע, ומקדמים חקיקה בנושא צרכנות תעופה בארץ ובעולם.

ע"פ החוק הישראלי, אפשר להגיש בקשה לפיצוי לחברת התעופה עד 4 שנים מיום המקרה.

התבטלה לכם הטיסה או התעכבה בלמעלה מ-8 שעות?

זה הפיצוי שמגיע לכם:

יעד במרחק עד 2,000 ק"מ – 1,290 ₪

יעד במרחק 2,000-4,500 ק"מ- 2,060 ₪

יעד במרחק 4,500 ק"מ ויותר – 3,080 ₪

כמובן שזה רק על קצה המזלג ופה תוכלו לקרוא בפירוט על החוקים והזכויות שלכם.

עפ"י חוק שירותי התעופה, כאשר חב' התעופה מבטלת את כרטיס הטיסה, עליה להציע לנוסע לבחור בין קבלת שובר לשימוש עתידי לבין החזר כספי. באם בחר הנוסע בהחזר כספי על חברת התעופה תוך 90 יום להחזיר לו את כספו.

באם רכשתם כרטיס טיסה בחברת תעופה אנו ממליצים מיד לאחר רכישת הכרטיס לרכוש ביטוח ביטול טיסה , ניתן לבטח הכרטיס או אצל חב' התעופה המציעות שירות זה או דרך חב' הביטוח.

שימו לב – באם טיסתכם מבוטלת על ידי חב' התעופה הנכם זכאים להחזר כספי מלא תוך 21 ימים.

באם אתם אלו שרוצים להודיע על ביטול הטיסה אנו ממליצים כי תפנו לחב' התעופה/ביטוח בהקדם האפשרי ככל שתיידעו את החברה בתאריך שהנו רחוק ממועד הטיסה( עד חודש) כך דמי הביטול שלכם יצומצמו משמעותית.

בוודאי. כל אחד יכול לפנות בעצמו דרך אזור הפניות באתר חברת התעופה.

בכתבה שכתבנו ל- MAKO  תוכלו לקבל כמה טיפים איך לעשות את זה  לינק לכתבה

צריך רק לקחת בחשבון שחברות התעופה ימצאו כל דרך על מנת להתנער מתשלום הפיצוי, ואף ישתמשו בנימוקים שאינם נכונים מבחינה חוקית, או בתירוצים מופרכים, על מנת לא לשלם לכם.  גם אם חברת התעופה תסכים לתת פיצויים- הם במקרים רבים יהיו נמוכים בהרבה מהסכום שבאמת מגיע לכם. בנוסף, מדובר בזמני המתנה ארוכים מאוד, פרוצדורה סבוכה בשפה האנגלית (או בשפות אחרות) ובירוקרטיה רצינית. תעופה נבונה מכירה את כל חוקי התעופה, את פסקי הדין בתחום, והכי חשוב- את כל הטריקים והשטיקים של חברות התעופה, ולכן יש לנו את כל הכלים, הידע והניסיון כדי לעזור לכם לאופן האולטימטיבי, להוריד מעליכם שעות ארוכות של התעסקות מייגעת מול חברות התעופה, ולהגדיל משמעותית את הסיכוי שלכם לקבל פיצוי וגם את גובה הפיצוי.

מניסיוננו, חברות התעופה משיבות למכתבים בטווח זמן שבין כמה שבועות לכמה חודשים. אם הושגה הסכמה עם חברת התעופה והלקוח מקבל פיצוי ראוי-ההליך מסתיים. במידה ולא הושגה הסכמה והוחלט לגשת לבית המשפט, ההליך יימשך מספר חודשים נוספים, כיוון שההמתנה לדיון בישראל הינו כמה חודשים בד"כ.

 

תעופה נבונה הוא ארגון וחלק מרכזי מפעילותה הינו קידום חקיקה בתחום צרכנות התעופה. מעבר לכך, אנחנו לא מגבילים את פעילותנו לנושאים מסוימים (כמו ביטול ועיכוב טיסה), אלא מטפלים בכל מקרה הקשור לתעופה בו אנו מאמינים שיש סיבה לפצות את הנוסע.

 

צו השעה לתקופת הקורונה עיקרו נוגע לכל הטיסות שבוטלו מ1 למרץ  ועד 30 לנובמבר.

באם טיסתכם בוטלה הצו נותן ארכה לחברת התעופה להחזרת הכספים תוך 90 יום  ( ולא כפי שהיה בחוק המקורי 21 יום ). כמו כן האפשרות לקבל פיצוי עבור טיסה שבוטלה בוטל לתקופה זו.

לאור התפרצות נגיף הקורונה הממשלה החליטה להשית את צו השעה לחוק שירותי התעופה.

נכון להיום כל הטיסות שבוטלו מיום 15.12.20 ועד ליום 6.7.20 תהיה אפשרות לנוסע לבחור בין קבלת שובר לשימוש עתידי לבין קבלת פיצוי כספי. באם בחר את אופצית הפיצוי הכספי ההחזר צריך להתבצע בתוך 30 יום מיום הטיסה. טיסות שבוטלו מה-15.3.20 ועד ליום 14.12.20 זמן החזרת הכספים עמד על 90 יום

תעופה נבונה עומדת בקשר עם חברי כנסת, משרד התחבורה, האיחוד האירופאי, וארגונים צרכניים בינלאומיים ברחבי העולם, עומדת מאחורי מס' תביעות ייצוגיות ומקדמת חקיקה בנושאים הבאים: החלת החוק האירופאי בישראל, מתן האפשרות להעביר כרטיס מנוסע לנוסע בעלות סבירה והחזרת מיסי נמל בעת ביטול כרטיס / אי הגעה לטיסה.

 

בניגוד לנושאים אחרים בתחום הצרכנות, תחום התעופה עדיין נשלט בצורה לא מאוזנת ע"י התאגידים (חברות התעופה בעצמן) ועדיין קיימים בו סטנדרטים מיושנים נגד הצרכנים, סטנדרטים שבשאר התחומים נעלמו לפני שנים רבות. בנוסף לזה, היות ומדובר בתחום בינלאומי, בתי משפט חוששים לתת פסיקות שיהיו להן השפעות עולמיות, ולמעשה, אין כל מסגרת עולמית המפקחת על חברות התעופה מההיבט הצרכני. העניין הזה יוצר מצב בו חברות התעופה מרשות לעצמן הגבלות על הצרכן שאף חברה אחרת מתחומים אחרים לא מרשה לעצמה.

 
 

ניתן להגיש פנייה דרך האתר, או לדבר ישירות עם שירות הלקוחות בטלפון 050-5348206.

 
 

יש לברר מול חברת התעופה באם התבצע זיכוי ובאיזה תאריך. במידה ורכשתם את כרטיס הטיסה באמצעות סוכנות נסיעות עליכם לברר אף מולה האם קיבלו זיכוי מחברת התעופה. יש לדרוש בכל תוקף החזר מיידי ובמידה ולא הצלחתם להגיש תביעה קטנה .

1. יש לברר עם חב' התעופה האם הטיסה תצא לפועל או לאו.
2. אם הטיסה תתבטל על ידי חב'  התעופה תהיו זכאים ל- 100% החזר תוך 21 יום מיום הטיסה.
    אם קיבלתם הודעה ביטול טיסותיכם מחב' התעופה יותר מ- 14 יום לפני טיסתכם תהיו זכאים להשבת תמורה או לקבלת כרטיס חלופי. אם קיבלתם הודעה פחות מ- 14 יום לפני הטיסה תהיו זכאים מעבר להשבת תמורה/כרטיס חלופי גם לפיצוי שמחושב לפי מרחק היעד אליו אתם נוסעים.
3. אם ברצונכם לבטל את הכרטיס – במידה ורכשת ביטוח ביטול טיסה תוכלו להפעילו ולקבל את רוב כספיכם חזרה, במידה ולא רכשתם ביטוח ביטול טיסה תנאי הביטול יהיו בהתאם לכרטיס שרכשתם.
 
במידה ויש לכם שאלות נוספות אתם מוזמנים לשלוח לנו הודעה ונחזור אליכם